Вшанували учасників бойових дій на території інших держав.

2018.02.15 12018.02.15 22018.02.15 32018.02.15 4

9 років і 8 місяців – саме стільки тривала війна в Афганістані. Це була чужа війна, розпочата Радянським Союзом, в якій взяли участь чимало українських військових. На превеликий жаль, багато з них так і не повернулись додому. 
     Саме 15 лютого завершилось виведення військ з території Афганістану. У цей день ми також вшановуємо пам’ять полеглих у боях на території інших держав, віддаємо данину поваги воїнам, які загинули, виконуючи свій військовий обов'язок. 
     Із Новоушицького району інтернаціональний обов’язок виконували: в Афганістані – 61 військовослужбовець, на Кубі – 10, в Єгипті і Угорщині – 5, в Чехословаччині – 24, в Югославії – 3, у Кореї – 2. 
     Наразі на території району проживають 102 жителі, які брали участь у локальних конфліктах на території інших держав. 
     Щоб вшанувати пам'ять полеглих у війнах на території інших держав, зібрались побратими, керівництво району та громадськість. Скорботною ходою вони пройшли до пам’ятника загиблих воїнів-інтернаціоналістів та обеліску загиблим у роки Другої світової війни та поклали квіти та вінки. 

Відзначення Дня вшанування учасників бойових дій на територіях інших держав продовжилось у районному будинку культури і мистецтв. Тут присутні могли не лише подивитися святковий концерт, а й поспілкуватися з керівництвом району, керівниками відповідних структур з питань соціального захисту учасників бойових дій. 
     Голова районної ради О.Проциш, перший заступник голови райдержадміністрації П.Мазур, селищний голова О.Московчук  подякували за те, що підкоряючись військовому наказу та присязі, всі воїни-інтернаціоналісти виконали свій інтернаціональний обов’язок з честю та гідністю. 
     Подяками обласної Спілки ветеранів Афганістану було нагороджено Л.Козака та О.Гнатюка. 
     Начальник відділу персоніфікованого обліку пільгових категорій населення управління соціального захисту райдержадміністрації В.Погомій надав інформацію про нові зміни у нормах споживання газу та електроенергії. Начальник Новоушицького відділу Держгеокадастру А.Бетлій розповів про зміни у законодавстві щодо виділення земельних ділянок учасникам бойових дій. На всі запитання, які надходили із залу, були надані відповіді та роз’яснення. 
     Аматори районного будинку культури і мистецтв подарували невеликий концерт з виконанням пісень, присвячених війні в Афганістані. Від імені молодого покоління виступили студенти Новоушицького коледжу ПДАТУ. Вони пообіцяли бути гідними подвигу своїх батьків і дідів. 

    15.02.2018 

Top