Новоушицький відділ Кам’янець-Подільської місцевої прокуратури попереджає про збільшення випадків шахрайства в мережі Інтернет

Останнім часом в Новоушицькому районі популярним став новий вид шахрайства — «купівлі-продажу товарів через інтернет платформи». Шахраї створюють оголошення на сайтах з продажу та купівлі товарів про продаж товару якого в них немає, вишукують всі оголошення, які позначені добросовісними продавцями знаком «терміново», або вже досить давно розміщені (наприклад, на сайті OLX).

         Розглянемо одну з найрозповсюдженіших схем, потенційний покупець телефонує до невідомої особи (шахрая), яка зловживаючи довірою покупця, під приводом продажу неіснуючого товару, шахрайським шляхом, заволодіває грошовими коштами, які довірливий покупець в якості передоплати або повної оплати товару перераховує через термінал самообслуговування або через інтернет банкінг на картку афериста.

В подальшому покупець на всі спроби додзвонитися до продавця-шахрая чує лише повідомлення від оператора зв’язку про те, що зараз нажаль, відсутній зв’язок з вашим абонентом. Продавець в цій ситуації залишається без грошей та без майна.

Щоб не стати жертвою телефонних шахраїв важливо знати наступне:

1.      Передусім не поспішайте виконувати умови аферистів.

2.      Ніколи не називайте реквізити Ваших банківських карток, зокрема пін код, cvvкод.

3.      Не здійснюйте оплату товарів наперед, якщо не впевнені що отримаєте те що замовляли.

4.      Завжди зберігайте усю інформацію щодо купівлі-продажу товарів.

Будьте уважними і обережними під час здійснення угод з незнайомими людьми.

Прокурор Новоушицького відділу

Кам’янець-Подільської місцевої прокуратури                                              І. Жоган

Top