Вшанування пам’яті Героя

23.05.201823 травня в Україні відзначають День Героїв. Це свято встановлене на честь українських воїнів, борців за волю, які присвятили своє життя боротьбі за незалежність та свободу України. 
    Саме у цей день на кладовищі у с. Березівка нашого району відбулось урочисте відкриття та освячення пам’ятника на могилі учасника антитерористичної операції майора Заремського Анатолія Сергійовича. 
     «Душу Богу, життя Батьківщині, а честь і совість нікому», - саме такі рядки викарбовані на пам’ятнику загиблого Героя і вони щиро характеризували його. Від весни 2014 року він брав участь в антитерористичній операції на сході України у складі 3-ї батальйонної тактичної групи 80-ї бригади. 3 лютого 2017 року внаслідок обстрілу з реактивної системи залпового вогню «Град» військовослужбовець загинув. 
    За особисту мужність і самовідданість, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі за Указом Президента України від 8 лютого 2017 року № 28/2017 майор А.Заремський нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня посмертно. 
    Вшанували пам’ять загиблого Героя члени його сім’ї та родичі, побратими, товариші по службі, представники органів місцевої влади, громадських організацій «Ветеранів АТО» та «Ветеранів Афганістану», жителі села. 
    Раніше на фасаді Березівської загальноосвітньої школи, в якій навчався воїн, було відкрито меморіальну дошку на його честь. Біля неї учні школи провели лінійку-реквієм присвячену пам’яті загиблого. У знак пам’яті та шани учні продекламували вірші та виконали низку духовно-патріотичних пісень. 
    Пам’ять Героя вшанували хвилиною мовчання, покладанням квітів на могилу та підняттям прапора, який відтепер майорітиме над могилою Героя. 

    23.05.2018 

Top