Відбулися заходи з нагоди Дня захисника України та Дня Українського козацтва

2018.10.12 1 2018.10.12 32018.10.12 4Традиційно напередодні Дня захисника України у великій залі районної ради відбулась зустріч з учасниками антитерористичної операції з питань їх соціального захисту. На зустрічі були присутні голова районної ради О.Проциш, голова райдержадміністрації Ю.Танасійчук, селищний голова  Олег Московчук, перший заступника голови райдержадміністрації П.Мазур, заступник військового комісара Новоушицького районного військового комісаріату О.Гусляков, керівники установ та структурних підрозділів райдержадміністрації 
    Основна мета зустрічі була спрямована на те, щоб поспілкуватись з учасниками АТО, дати відповіді на питання, які їх турбують та допомогти у вирішенні проблем. 
    Начальник управління соціального захисту населення В.Гарбуз проінформував про пільги, якими можуть користуватися учасники АТО. Серед них - безоплатне забезпечення санаторно-курортним лікуванням; 75-процентна знижка плати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством; 75-процентна знижка плати за користування комунальними послугами (газом, електроенергією та іншими послугами) та скрапленим балонним газом для побутових потреб в межах середніх норм споживання; 75-процентна знижка вартості палива, в тому числі рідкого, в межах норм, встановлених для продажу населенню, для осіб, які проживають у будинках, що не мають центрального опалення тощо.Одним із важливих питань для демобілізованих військовослужбовців є виділення земельних ділянок, адже учасники бойових дій та прирівняні до них особи мають на це першочергове право. 
    Багато запитань виникало щодо працевлаштування демобілізованих. Присутні отримали інформацію про можливість безкоштовного здобуття професійно-технічної освіти та подальшого працевлаштування за отриманою професією, про виплати допомог по безробіттю.Також запрошені давали багато запитань стосовно проблем, які їх турбують. Серед них: надання знижок на медикаменти, призупинення відведення земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства, щодо водопостачання, орендної плати за користування земельними ділянками тощо. 
    На всі запитання, які надходили із залу, були надані відповіді та роз’яснення. 
    Після закінчення зустрічі керівники району та запрошені учасники бойових дій поклали квіти до пам’ятників загиблих воїнів часів Другої світової війни, воїнів інтернаціоналістів та пам’ятного знака Героям Небесної Сотні. 
    Присутні хвилиною мовчання засвідчили шану тим, хто у різні часи історії поклав своє життя за волю і незалежність України. 
    Далі на усіх чекав святковий концерт підготовлений аматорами та творчими колективами будинку культури та мистецтв. Талановиті вихованці підготували для захисників патріотичні вокально-хореографічні номери, а поет А.Пасічник виступив із власними віршами. 

Top