До річниці визволення Новоушицького району від нацистських окупантів

2010903291 201903293201903292

26-27 березня 1944 року наш район було визволено від нацистських окупантів. У боротьбі за визволення рідного краю тоді загинуло 345 наших співвітчизників, з яких 108 поховано в могилі, біля якої стоїть пам’ятний знак визволителям. 
    Живих свідків тих часів майже не залишилось, але пам'ять про подвиги героїв, яким завдячуємо нашим життям, зберігається навіки. 
   Так, з нагоди 75 річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників розпочала свою ходу Всеукраїнська естафета пам’яті «Слава визволителям України!», яка йде від області до області, від міста до міста, від села до села, відтворюючи хід звільнення окупованої гітлерівцями землі зі сходу на захід. 

Сьогодні, у день 75-річчя звільнення Новоушицького району від фашистських загарбників, Новоушицький район перейняв естафету від Віньковецького. 
    Заходи розпочалися у залі засідань районної ради де до присутніх звернувся голова районної ради ветеранів В.Смішко. Він закликав усіх зберігати пам'ять про наших дідів і прадідів, які ціною власного життя здобули перемогу у Другій світовій війні. 
    По закінченню заходу представники органів влади району, громади, ветеранської організації, трудових колективів підприємств, установ та організацій, жителі селища рушили скорботною ходою до обеліска загиблим у роки Другої світової війни. Де представники Віньковецького району передали новоушичанам символ естафети - капсули із землею, взятою в ході Міжрайонної естафети пам’яті «Слава визволителям України». Відбулося урочисте покладання квітів до підніжжя обеліска. 
    Присутні хвилиною мовчання вшанували загиблих у роки Другої світової війни. 

Top