Новоушицький відділ Кам’янець-Подільської місцевої прокуратури інформує

Прокуратура

 

 

За втручання Новоушицького відділу Кам`янець-Подільської місцевої

прокуратури державі повернуто землю водного фонду вартістю 150 тис. грн.

 

 Прокуратурою, реалізуючи функцію представництва  інтересів держави в суді, виявлено порушення вимог земельного та водного законодавства при розпорядженні землями водного фонду на території Новоушицького району, та зроблено черговий крок у напрямку відновлення законності у сфері земельних правовідносин.

Встановлено, що розпорядженням Новоушицької районної державної адміністрації у 2009 році затверджено проект землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки сільськогосподарського призначення для ведення садівництва на території Вільховецької сільської ради Новоушицького району.

Однак, вказана земельна ділянка накладається на прибережну захисну смугу річки Дністер (Дністровського водосховища) та відноситься до земель водного фонду, оскільки, Земельним кодексом України встановлено, що до земель водного фонду належать землі, зайняті річками, островами, а також прибережні захисні смуги вздовж цих річок.

Так, правом розпоряджатись землями водного фонду наділена лише обласна державна адміністрація, а можливість передачі у приватну власність земель водного фонду для ведення садівництва законом взагалі не передбачена.

Таким чином, щоб відновити законність та з метою захисту інтересів держави, Кам`янець-Подільська місцева прокуратура пред’явила до суду позовну заяву з вимогою скасувати державну реєстрацію права власності на землю та витребувати земельну ділянку з чужого незаконного володіння.

Рішенням Новоушицького районного суду від 15.11.2019 задоволено позовну заяву місцевої прокуратури. Крім того, після набрання рішенням суду законної сили відділом місцевої прокуратури вжито заходів щодо його реального виконання - скасовано право власності за особою у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та повернуто державі в особі Хмельницької обласної державної адміністрацію земельну ділянку водного фонду.

Top