Оголошення

Увага Е-декларування

       Декларування 2020 Відповідно до статті 12 Закону України “Про засади запобігання і протидії корупції”, особи, зазначені у підпункті 1 пункту 1 статті 4 цього закону( народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад), зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати за місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за минулий рік за формою, що додається до цього закону.

     Звертаємо увагу на те, що згідно ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, неподання або несвоєчасне подання декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру, передбаченої Законом України “Про засади запобігання і протидії корупції” тягне за собою накладення штрафу від десяти до двадцяти п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

    Згідно із пунктом 7 частини 1 статті 5 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад»(зі внесеними змінами до нього), набрання законної сили рішенням суду щодо притягнення депутата до відповідальності за корупційне правопорушення, пов’язане з порушенням обмежень, передбачених Законом України “Про засади запобігання і протидії корупції” може бути підставою для дострокового припинення депутатських повноважень.

   Для заповнення декларації потрібно отримати електронний цифровий підпис (ЄЦП). Зробити це можна швидко і безкоштовно в Акредитованому центрі сертифікації ключів при фіскальній службі (у вашому територіальному відділенні) або в будь-якій іншій організації, уповноваженій видавати ключі ЕЦП фізичним та юридичним особам, але вже за оплату.
Контакти Ви можете знайти тут: http://acskidd.gov.ua/contacts

   З відповідями НАЗК на найбільш поширені питання щодо електронного декларування Ви можете ознайомитися на наступним посиланням: https://nazk.gov.ua/uk/departament-organizatsiyi-roboty-iz-zapobigannya-ta-vyyavlennya-koruptsiyi/najchastishi-zapytannya/

 Також, на веб-сайті НАЗК міститься роз’яснення та відео-інструкція щодо заповнення електронної декларації.

Top