Новоушицький відділ Кам’янець-Подільської місцевої прокуратури інформує

Прокуратура вимагає через суд повернути державі землі енергетики вартістю понад 5 мільйонів гривень

Прокуратура    Вжитими Новоушицьким відділом Кам`янець-Подільської місцевої прокуратури заходами представницького характеру встановлено, що у березні 2018 року між Новоушицькою районною державною адміністрацією та товариством з обмеженою відповідальністю укладено договір оренди земельної ділянки на території Борсуківської сільської ради для розміщення, будівництва, експлуатації та обслуговування будівель і споруд об’єктів енергогенеруючих підприємств, установ і організацій (електростанції з використанням енергії сонця) площею 20 га зі строком дії права оренди на 49 років. Сторони дійшли домовленості щодо розміру орендної плати в сумі 169634,64 грн. в рік.

Згідно з положеннями Закону України «Про оренду землі» та договору оренди, орендар прийняв на себе зобов'язання вносити орендну плату своєчасно та у повному обсязі. Вказаному обов'язку орендаря кореспондується право орендодавця вимагати від орендаря своєчасного внесення орендної плати. Cистематична несплата орендної платні є підставою для припинення права користування земельною ділянкою.

Встановлено, що станом на 01.01.2020 товариством допущено заборгованість з орендної плати в розмірі 181 тис.грн., востаннє оплата за договором здійснювалась у січні 2019 року.

Новоушицькою районною державною адміністрацією, як стороною договору, неодноразово скеровувались листи на адресу товариства з вимогою сплатити орендну плату та повернути земельну ділянку Хмельницькій обласній державній адміністрації, як розпоряднику земель енергетики. Однак, товариством, вищевказані вимоги адміністрації проігноровано.

Оскільки, порушення умов договору щодо своєчасної та в повному обсязі сплати орендної плати свідчить про неможливість досягнення мети договору (отримання плати за оренду земельної ділянки) та про істотне порушення умов договору (неотримання того, на що розраховував орендодавець, укладаючи спірний договір), 20.03.2020 місцевою прокуратурою пред’явлено до Господарського суду області позовну заяву про розірвання договору оренди та зобов`язання повернути земельну ділянку площею 20 га, нормативно-грошова оцінка якої становить понад 5 млн. грн..

Top