У Новоушицькій центральній районній лікарні провели першу операцію за допомогою лапароскопічної стійки.

96424887 3017031718355667 4174973301388476416 o   7 травня хірургічна бригада Новоушицької ЦРЛ на чолі з головним хірургом області професором Анатолієм Суходолею успішно провели першу операцію за допомогою лапароскопічної стійки, придбаної у 2019 році за кошти з місцевого бюджету.

  Втручання було проведено 42-річному жителю району на жовчному міхурі. Операція пройшла вдало. Цього ж дня пацієнту вже буде дозволено підніматися на ноги.
    Коротко про такий метод оперативного втручання, розповіла головний лікар центральної районної лікарні Валентина Гладій: “Лапароскопічна хірургія, це хірургічне лікування тих же хвороб, що і в традиційній хірургії, але із застосуванням сучасних високих цифрових технологій передачі інформації і малотравматичних, зведених до мінімуму хірургічних маніпуляцій. Варто зазначити, що для самого пацієнта операція перестає бути чимось надзвичайним, що надовго вибиває із життєвої колії. Тому придбана лапароскопічна стійка - це великий крок для лікарні вперед та значний поштовх для розвитку хірургічного відділення зокрема”.
    Ось що каже відразу після проведення операції професор Анатолій Суходоля: “У Хмельницькій обласній лікарні подібні оперативні втручання виконуються з 1993 року. Однозначно для районної лікарні це визначна подія. Впроваджено нову технологію оперативного втручання на жовчному міхурі. Можливі і інші проведення операцій. Особливо це важливо для діагностики гострих захворювань і проведення операцій в онкології, урології, гінекології, травматології, лор-направленні. Перевага лапароскопії полягає в малій травматизації та коротких строках перебування пацієнта в стаціонарі (2-3 доби), а звідси і скорочення коштів на лікування і утримання пацієнта.
   

Top