Новоушицький відділ Кам’янець-Подільської місцевої прокуратури інформує

ПрокуратураПредставництво прокуратурою інтересів держави при визнанні майна безхазяйним

Новоушицьким відділом Кам`янець-Подільської місцевої прокуратури ефективно використовують представницькі повноваження з метою захисту державних інтересів.

Так, вжитими заходами представницького характеру встановлено, що на території одного з сіл Новоушицької об’єднаної територіальної громади наявне безхазяйне нерухоме майно, зокрема два нежитлових приміщення площею понад 100 та 500 м2.

Цивільним кодексом України передбачено, що безхазяйні нерухомі речі беруться на облік органом, що здійснює державну реєстрацію прав на нерухоме майно, за заявою органу місцевого самоврядування, на території якого вони розміщені. Про взяття безхазяйної нерухомої речі на облік робиться оголошення у друкованих засобах масової інформації. Після спливу одного року з дня взяття на облік безхазяйної нерухомої речі вона за заявою органу, уповноваженого управляти майном відповідної територіальної громади, може бути передана за рішенням суду у комунальну власність.

Ураховуючи, що інтереси територіальної громади залишаються не захищеними, Новоушицький відділ місцевої прокуратури звернувся до районного суду з заявами про передачу безхазяйного нерухомого майна у комунальну власність.

Так, після передачі у комунальну власність вищезаного майна, Новоушицька селищна рада отримає додатковий ресурс для поповнення місцевого бюджету та реалізації соціально-економічних і культурних функцій.

 

Top