Новоушицький відділ Кам’янець-Подільської місцевої прокуратури інформує

прокуратураЗемельну ділянку водного фонду вартістю понад 5 млн грн. повернуто державі

Вжитими Новоушицьким відділом Кам`янець-Подільської місцевої прокуратури заходами представницького характеру забезпечено реальне виконання рішення суду про повернення земельної ділянки водного фонду до державної власності.

Встановлено, що розпорядженням Новоушицької районної державної адміністрації у 2011 році затверджено проект землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки сільськогосподарського призначення для ведення особистого селянського господарства на території Березівської сільської ради Новоушицького району.

Однак, вказана земельна ділянка знаходиться в межах прибережної захисної смуги річки Дністер (Дністровського водосховища) та відноситься до земель водного фонду, оскільки, Земельним кодексом України встановлено, що до земель водного фонду належать землі, зайняті річками, островами, а також прибережні захисні смуги вздовж цих річок.

Так, правом розпоряджатись землями водного фонду наділена лише обласна державна адміністрація, тому передача її районною адміністрацією у приватну власність для ведення особистого селянського господарства суперечить чинному законодавству.

Таким чином, щоб відновити законність та захистити інтереси держави, Кам`янець-Подільська місцева прокуратура пред’явила до суду позовну заяву з вимогою визнати незаконним та скасувати розпорядження, визнати недійсним державний акт на право власності на землю та повернути земельну ділянку державі.

Рішенням Новоушицького районного суду від 04.03.2020 задоволено позовну заяву місцевої прокуратури. Крім того, після набрання рішенням суду законної сили відділом місцевої прокуратури вжито заходів щодо його реального виконання - скасовано право власності за особою у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та повернуто державі в особі Хмельницької обласної державної адміністрацію земельну ділянку водного фонду.

 

Top