Новоушицький відділ Кам’янець-Подільської місцевої прокуратури інформує

прокуратураЗа втручання відділу місцевої прокуратури у комунальну власність передано безхазяйне майно на суму близько 1 млн. грн.

Захист інтересів держави є пріоритетним напрямом діяльності прокуратури, який реалізується через конституційну функцію представництва.

Так, Новоушицьким відділом Кам`янець-Подільської місцевої прокуратури вжитими заходами представницького характеру встановлено, що на території одного з сіл Новоушицької об’єднаної територіальної громади наявне безхазяйне нерухоме майно, а саме нежитлове приміщення площею 768,1 м2.

Цивільним кодексом України передбачено, що безхазяйні нерухомі речі беруться на облік органом, що здійснює державну реєстрацію прав на нерухоме майно, за заявою органу місцевого самоврядування, на території якого вони розміщені. Про взяття безхазяйної нерухомої речі на облік робиться оголошення у друкованих засобах масової інформації. Після спливу одного року з дня взяття на облік безхазяйної нерухомої речі вона за заявою органу, уповноваженого управляти майном відповідної територіальної громади, може бути передана за рішенням суду у комунальну власність.

Статтею 29 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» встановлено, що до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належить управління в межах, визначених радою, майном, що належить до комунальної власності відповідних територіальних громад.

Так, з метою захисту інтересів територіальної громади, місцева прокуратура звернулася до Новоушицького районного суду із відповідними заявами в порядку окремого провадження про передачу безхазяйного нерухомого майна у комунальну власність.

В подальшому, на підставі рішення Новоушицького районного суду від 10.07.2020, сесією Новоушицької селищної ради прийнято рішення «Про прийняття на баланс та державну реєстрацію нерухомого майна», згідно якого нежитлове приміщення загальною площею 768,1 м2 вартістю близько 1 млн. грн. прийнято у комунальну власність, у результаті чого Новоушицька селищна рада отримала додатковий ресурс для поповнення місцевого бюджету та реалізації соціально-економічних і культурних функцій.

Top