Відкриття фотостенду з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС


2017.12.14   2017.12.14 1Сьогодні відзначаємо День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Адже саме 14 грудня було офіційно повідомлено про завершення будівництва саркофага над зруйнованим у результаті вибуху четвертим енергоблоком ЧАЕС. 

     Подвиг ліквідаторів – безцінний. Ми називаємо їх героями, адже вони спасали не лише нас, а й цілий світ. На превеликий жаль, багато з них через жахливі наслідки від ураження радіацією відійшли у вічність. 
     У нашому районі проживає 72 ліквідатора. Імена і прізвища ще 29 викарбувані на пам’ятному знакові учасникам Чорнобильської трагедії. 
     Щоб вшанувати пам'ять загиблих ліквідаторів, відзначити живих, а головне – показати молодому поколінню і нащадкам тих, хто боровся з мирним атомом, жертвуючи власним здоров’ям і життям, у приміщенні Новоушицького краєзнавчого музею відбулося відкриття фотостенду «Учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС – жителі смт Нова Ушиця та Новоушицького району». 
     На фотостенді 79 фотографій жителів смт Нова Ушиця та району, які безпосередньо брали участь у ліквідації аварії на ЧАЕС. Як зазначив головний організатор виставки, голова районної організації Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» В.Семенюк, не всі ліквідатори погодились фотографуватись на стенд, а світлин раніше загиблих вже й не знайти. 
     На відкритті побували керуючий справами виконавчого апарату районної ради Зваричук В.В., перший заступник голови райдержадміністрації П.Мазур, селищний голова О.Московчук, помічник народного депутата України В.Мельниченка С.Тимчук та учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Своїми спогадами ділився В.Ракоїд, голова спілки "Чорнобиль" Держтелерадіо України, один з перших телеоператорів світу, який 1 травня виїхав на першу зйомку Чорнобильської атомної станції. 
     Після завершення заходу його учасники поклали живі квіти та траурні вінки до пам’ятника учасникам Чорнобильської трагедії. 

    14.12.2017 

Top